Październikowe weekendy z sukcesami florecistów


Do udanych zaliczyć można występ naszych florecistów podczas II Pucharu Polski do lat 17 w Gdańsku, który odbył się 14 października. Najlepiej z zawodników UKS MDK 5 Bydgoszcz spisał się Szymon Mlicki, który po eliminacji grupowej rozstawił się z pierwszym numerem. przegrał dopiero w walce półfinałowej z późniejszym triumfatorem turnieju Maciejem Bemem z AZS AWF Poznań i zakończył turniej na trzecim miejscu. Gdański turniej do wyśmienitych startów może zaliczyć Kamil Tomeczek, który był najmłodszym z zawodników finałowej ósemki.

  • Wyniki:
Floret chłopców: (startowało 83 zawodników)
3. Mlicki Szymon
8. Tomeczek Kamil
18. Pichłacz Szymon
27. Bołdziło Igor
60. Firch Paweł
64. Kulski Karol
Floret dziewcząt: (startowało 85 zawodniczek)
38. Olszówka Jagoda


Tydzień później, w niedzielę ponownie zawitaliśmy do Gdańska. Tym razem młodsi szermierze walczyli w turnieju "O Puchar Prezydenta Miasta Gdańska" i wrócili do domu z medalami każdego koloru.
Poza zasięgiem pozostałych zawodniczek w kategorii dzieci była Aleksandra Nowakowska, która zakończyła turniej na pierwszym miejscu. W kategorii zuchów blisko zwycięstwa była Tereska Moś, która nieznacznie przegrała w walce finałowej i zabrała ze sobą srebrny medal. Dobrze spisali się również chłopcy. W grupie dzieci Alex Kardyś zajął trzecie miejsce, a tuż poza podium, na piątym miejscu zakończył turniej Szymon Głowiński.

  • Wyniki:
chłopcy 11-13 lat - MŁODZICY (startowało 45 zawodników)
23. Kowalski Tymon
38. Żymant Mikołaj
40. Langowski Damian
chłopcy 9-10 lat - DZIECI (startowało 35 zawodników)
3. Kardyś Alex
5. Głowiński Szymon
dziewczynki 11-13 lat - MŁODZICY (startowało 48 zawodniczek)
24. Olszówka Jagoda
dziewczynki 9-10 lat - DZIECI (startowało 37 zawodniczek)
1. Nowakowska Aleksandra
dziewczynki 8 lat - ZUCHY (startowało 12 zawodniczek)
2. Moś Teresa


GRATULUJEMY!!!
Październikowe weekendy z sukcesami florecistów Październikowe weekendy z sukcesami florecistów Reviewed by MDK5 on listopada 02, 2017 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.