ZESPÓŁ PIEŚNI DAWNEJ "FRESCA VOCE"

Zespół Pieśni Dawnej FRESCA VOCE działał w Młodzieżowym Domu Kultury nr 5 w Bydgoszczy od września 1998 roku do 31 sierpnia 2018.
Od 1 września 2018 zespół działa w ramach Stowarzyszenia "Fordońska Piwnica Artmuza".
Od początku kierownikiem artystycznym i dyrygentem jest mgr Michalina Spychalska. Śpiewa w nim młodzież z największej dzielnicy Bydgoszczy - Fordonu.

Repertuar zespołu to przede wszystkim muzyka wokalna średniowiecza, renesansu i baroku kompozytorów polskich i europejskich, ale także innych epok, po utwory współczesnych kompozytorów,  pieśni  patriotyczne, opracowania chóralne znanych przebojów, np.: Mamma Mia /ABBA, Hallelujah /Leonard Cohen, Lollipop….

Zespół tworzą dwie sekcje:
  • Sekcja młodzieżowa koncertuje w Bydgoszczy i  poza Bydgoszczą. Bierze udział w konkursach międzynarodowych, ogólnopolskich i wojewódzkich i miejskich zajmując czołowe miejsca. 
  • Sekcja dziecięca ma na celu przygotowanie przyszłych wykonawców śpiewu wielogłosowego przez właściwy dobór repertuaru dostosowany do wieku wykonawców, przeznaczona jest dla dzieci  w wieku 10-13 lat.
Nasz fanpage:  www.facebook.com/ZPD.FRESCAVOCE/ 

ZESPÓŁ PIEŚNI DAWNEJ "FRESCA VOCE" ZESPÓŁ PIEŚNI DAWNEJ "FRESCA VOCE" Reviewed by MDK nr 5 on września 08, 2018 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.