SEKCJA FLETU PODŁUŻNEGO (PROSTEGO) – SOPRANOWY, ALTOWY, TENOROWY, BASOWY

Prowadzący: mgr Ana Matijević-Komorowska

„Czym jest muzyka? Może po prostu niebem z nutami zamiast gwiazd.”
Ludwik Jerzy Kern
Muzyka jest jednym z podstawowych, bardzo istotnych elementów w rozwoju każdego dziecka i młodego człowieka. Pozytywny wpływ muzyki na rozwój intelektualny i emocjonalny wielokrotnie był badany i potwierdzany, począwszy od wielkich filozofów antycznych, aż do naukowców i muzyków naszych czasów. Wsłuchiwanie się w dźwięki muzyki wokalnej i instrumentalnej działa relaksująco, otwierając horyzonty umysłowe i duchowe. Czynny udział w muzyce, zarówno śpiew, jak i gra na instrumencie, kształci najbardziej skomplikowane umiejętności myślenia muzycznego, myślenia ogólnego, manualną sprawność, daje wielką satysfakcję i przyjemność oraz uczy odwagi występowania przed publicznością, a co najważniejsze wywołuje wspaniałe i pozytywne emocje.
Flet prosty to instrument kojarzony przede wszystkim z muzyką dawną oraz folklorem, choć równie dobrze można na nim zagrać przeboje muzyki rockowej, filmowej, czy klasycznej. Flet jest instrumentem który można schować do kieszeni i cieszyć się muzykowaniem w każdej chwili w dowolnym miejscu.

W naszym MDK-u oferujemy zajęcia gry na flecie prostym wszystkich rodzajów: sopranowym, altowym, tenorowym, basowym. Każdy z w/w rodzajów fletu prostego ma inną barwę, a technika wykonawcza jest bardzo podobna do pierwszego od którego zaczynamy naukę -  fletu sopranowego. Uczestnikami zajęć są dzieci i młodzież w wieku od 7 do 18 lat (starsi też są mile widziani). Podczas zajęć fletowych spotykamy się z różnorodnymi formami działań muzycznych, tj.
- indywidualna nauka gry na flecie,
- gra zespołowa,
- podstawy teorii muzyki,
- improwizacja,
- koncertowanie,
- warsztaty,
- konkursy.

Zajęcia odbywają się w grupach dwu – trzyosobowych, co daje duży komfort nauki i umożliwia indywidualne podejście do każdego ucznia. Materiały, takie jak: nuty, ćwiczenia, literatura ogólna są przygotowywane i dostarczane przez nauczyciela. Kameralnie, w ciepłej i przyjaznej atmosferze można rozwijać swoje zdolności muzyczne i poznawać nowych przyjaciół. Nasi wychowankowie są wielokrotnymi laureatami indywidualnych nagród w konkursach instrumentalnych.

SEKCJA FLETU PODŁUŻNEGO (PROSTEGO) – SOPRANOWY, ALTOWY, TENOROWY, BASOWY SEKCJA FLETU PODŁUŻNEGO (PROSTEGO) – SOPRANOWY, ALTOWY, TENOROWY, BASOWY Reviewed by MDK nr 5 on września 14, 2017 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.