PRZEDSZKOLAKI

ZAJĘCIA PRZED POŁUDNIEM
 • KLUBIK MALUCHA (3-5 latki)
 • prowadzący: mgr Iwona Bagniewska, mgr Angelika Szymborska
kontakt: i.bagniewska@mdk5.pl, a.szymborska@mdk5.pl
Klubik Malucha to miejsce stworzone z myślą o najmłodszych wychowankach Młodzieżowego Domu Kultury nr 5. Wiek przedszkolny to jeden z najistotniejszych okresów w życiu dziecka. Nawiązują się pierwsze przyjaźnie, sympatie, miłości. To czas intensywnego doświadczania i wyrażania emocji zarówno tych pozytywnych jak i tych trudniejszych. Dzieci w tym czasie budują swoją wiedzę o sobie samym oraz najbliższym otoczeniu. Jako cel stawiamy sobie to, aby dzieci uczyły się odkrywając, doświadczając i tworząc. Dlatego…
NIE nauczamy!
NIE dajemy gotowych rozwiązań!
NIE oceniamy!
Każdego dnia inspirujemy dzieci do tego, żeby…
PYTAŁY..
SZUKAŁY  rozwiązań..
TWORZYŁY z radością..
W programie naszych zajęć znajdują się gry i zabawy teatralne, plastyka, rytmika i umuzykalnienie, zabawy ekologiczne, zabawy matematyczne, j. angielski, taniec oraz dużo ruchu i spora dawka śmiechu. Organizujemy wyjścia do pobliskich miejsc edukacyjno- kulturalnych typu Kino Jeremi, Biblioteka Miejska; wychodzimy na plac zabaw,  spacerujemy, jeździmy na wycieczki, zapraszamy gości -pasjonatów różnych dziedzin i zawodów. Współpracujemy z Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną nr 2 w Bydgoszczy. Wszystkie zajęcia prowadzone są w oparciu o programy własne nauczycieli i są zgodne z podstawą programową wychowania przedszkolnego. 
Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w MAŁYCH grupach

ZAJĘCIA PO POŁUDNIU
 • ZESPÓŁ WOKALNY „BAJECZKA” NOWOŚĆ! 
 • prowadzący mgr Agnieszka Więckiewicz
Wiek uczestników: 5 – 6 lat 
  Czas trwania: 45 minut 
   Zespół kierowany do małych dzieci w wieku przedszkolnym, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z muzyką i ze śpiewem. Podczas zajęć naukę śpiewu połączymy z formą zabawy. To właśnie śpiew zespołowy wraz z elementami zabawy, najbardziej uwrażliwia małe dzieci na muzykę. Ponadto rozwija poczucie rytmu, wzajemne słuchanie i współpracę w zespole. Te 45 minut raz w tygodniu, z pewnością nie będzie czasem straconym. Po ukończeniu siódmego roku życia, dzieci mogą kontynuować pracę nad głosem w zespole wokalnym „BAJKA”.

   • SŁODZIAKI PRZEDSZKOLAKI (taniec) 
   • prowadzący mgr Agnieszka Sikorska, Katarzyna Mudło
   kontakt: a.sikorska@mdk5.pl, k.mudlo@mdk5.pl
   Zapraszamy dzieci w wieku 4-6 lat.
   Masz kreatywne dziecko, które tańczy, podskakuje i nie może usiedzieć w miejscu? To wspaniale, uwalniamy pokłady energii drzemiące w każdym Maluchu. Dzięki naszym zajęciom Twój maluch wkroczy w magiczny świat tańca. Nasze zabawy taneczne są przystosowane do rozwoju psychomotorycznego najmłodszych tancerzy i pozwalają na rozwijanie ich umiejętności ruchowych oraz pamięci ruchowej. Zajęcia składają się z ćwiczeń rozciągających i rozgrzewających, elementów tańca współczesnego, nowoczesnego, czyli takich technik jak hip hop, disco czy dancehall. Tańce te stwarzają możliwość zaangażowania wszystkich mięśni, rozgrzania ciała, poprawienia kondycji. Zajęcia mają charakter ogólnorozwojowy, kształtują sylwetkę, poczucie rytmu i koordynację. Celem zajęć jest rozwój psychomotoryczny dzieci oraz dobra, ekspresyjna zabawa. Zabawa taneczna w grupie potrafi ośmielić nie jednego nieśmiałka, co pozwala nam stworzyć choreografie taneczne, które później prezentujemy na dużych scenach konkursów tanecznych.

   • DZIECIĘCA AKADEMIA TAŃCA
   • prowadzący mgr Iwona Bagniewska
   kontakt: i.bagniewska@mdk5.pl
   Taniec to ruch, a ruch to zdrowie. Taniec daje radość, poczucie szczęścia i spełnienia.
   Jest idealnym sposobem aby zdrowo i aktywnie spędzić czas, dlatego zapraszamy dzieci
   w wieku 3-6 lat na taneczną przygodę, podczas której będziemy się bawić, tańczyć do znanej muzyki, śmiać i miło spędzać czas. W układach wykorzystamy elementy tańca współczesnego, nowoczesnego i wspólnie będziemy "wyginać śmiało ciało".

   • KÓŁKO MAŁEGO MUZYKA 
   • prowadzący mgr Ana Matijević-Komorowska
   kontakt: a.matijevic-komorowska@mdk5.pl

   Mały Muzyk czyli przygoda w królestwie dźwięków. Podczas zajęć będziemy odkrywać jak powstają piosenki, jak się buduje instrumenty, czy w muzyce też są kolory i czy bajki można opowiedzieć dźwiękami.
   Gra na instrumentach perkusyjnych  (bongosy, quiro, agogo, dzwonki, bębenki), flety typu toot, śpiew, ruch oraz zabawy i zagadki muzyczne wszystkie te formy poznamy podczas zajęć. W kalendarzu Małego Muzyka zaplanowano także prezentacje umiejętności w formie rejestracji dźwiękowych w studiu nagrań oraz klasycznie, podczas różnych uroczystości.  
   Wiek przedszkolny to najlepszy czas na rozpoczęcie rozwoju i kształcenia zdolności muzycznych
   Grupa wiekowa 3 - 6 lat

   • MALI RYCERZE - przedszkole szermiercze
   • prowadzący mgr Jakub Kozłowski, mgr Adrian Przednowek, mgr Marcin Lica
   Grupa wiekowa: 4 - 6 lat,
   PRZEDSZKOLAKI PRZEDSZKOLAKI Reviewed by MDK5 on września 05, 2019 Rating: 5
   Obsługiwane przez usługę Blogger.