Ceramika

Prowadzący: mgr Danuta Biczkowska

Zajęcia prowadzone są w następujących grupach:
  • CERAMICZNE ABC - grupa początkująca (od 6 lat - środa)
  • CERAMIKA I GARNCARSTWO - grupa średniozaawansowana (czwartek)
  • CERAMIKA I RZEŹBA CERAMICZNA- grupa zaawansowana (piątek)
  • Wychowankowie z grupy początkującej zapoznani zostaną z podstawowymi technikami modelowania ręcznego w glinie: wygniatanie, budowanie z wałków, budowanie z płatów, w technice budowania z bryły. Zastosowane zostanie  masa lejna do odlewania w formach gipsowych. Grupa początkowa pozna także sposoby zdobienia ceramiki : odciskanie, aplikacje stemplowe, zdobienie rożkiem, malowanie angobami, szkliwienie. Zaplanowano także zajęcia modelowania małych naczyń na kole garncarskim. Dzieci będą wykonywały prace z wykorzystaniem doniczek ceramicznych. W ich gestii będzie wybór figurek z ulubionych gier i filmów dla dzieci oraz maskotek z marketów np. Świeżaki, Emotki, Juniorowo.
  • Grupa średnio i zaawansowana rozwinie swoje umiejętności poznane w ubiegłym roku szkolnym. Prace ceramiczne będą większe i będą miały bardziej rozbudowaną formę. Każdy z uczestników wykonywać będzie rzeźby w wybranym cyklu np. dinozaury, postaci bajkowe lub smoczyska itp.  W tym roku szkolnym oprócz ceramicznych dekoracji świątecznych wykonywać będziemy cykl związany z portretami ludzi znanych. Zaplanowano udział w warsztatach w ramach  międzykulturowego projektu innowacyjnego pn. ,,Indie, Perła w Koronie”, który zakończy się konkursem wiedzy o Indiach i wystawą prac.
  • W tym roku szkolnym dla grup średniozaawansowanej i zaawansowanej zaplanowano cykl zajęć   pn. ,,SMOCZYCE I INNE STRASZYDŁA”,  OBRAZY CERAMICZNE WZOROWANE NA TWÓRCZOŚCI rzeźby Jeffa Nishinaki oraz cykl zajęć dekoracyjnych przedmiotów użytkowych : MISY, KUBKI I PATERY
Zapraszamy na naszą stronę facebook: https://www.facebook.com/pracownia.ceramiki/

Ceramika Ceramika Reviewed by MDK5 on września 08, 2017 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.