Ceramika

Prowadzący: mgr Anna Mackiewicz-Chojnacka


Celem prowadzonych przeze mnie zajęć jest kształcenie przez zabawę, wyzwalanie wyobraźni, rozwijanie naturalnych postaw aktywności twórczej, ekspresji własnej oraz pasji.


  • CERAMIKA DLA SMYKA

Jest to grupa dla dzieci w przedziale wiekowym 6 - 8 lat. Zajęcia oparte są na swobodnej ekspresji. Kładę nacisk na indywidualną interpretację pewnych treści, nastrojów, a także tematów . Dzieci pracują w glinie, w materiale, który jest bardzo plastyczny i przyjazny, a po wypaleniu trwały. Poznają  także techniki formowania prostych form użytkowych. Wypalone prace są malowane i zabierane do domu. Na zajęciach powstają figurki, płaskorzeźby, a także formy użytkowe jak kubki, doniczki czy wazony.


  • CERAMICZNE ABC

Grupa dla dzieci w przedziale wiekowym 9 - 11 lat, mogących się już dłużej skoncentrować na wykonywanej formie i jej dokładnym wykończeniu.  Uczestnicy zajęć poznają technikę budowy naczyń metodą wałeczkowo-paseczkową.  Uczą się wykonywać formy użytkowe, wprowadzają w wykonane prace elementy rzeźby oraz płaskorzeźby. Poznają tradycyjne techniki zdobienia ceramiki takie jak sgraffito, zdobienie angobami czy szkliwami. Mają możliwość pracy na kole garncarskim.


  • CERAMIKA I RZEŹBA CERAMICZNA

Grupa dzieci najstarszych, w przedziale wiekowym 12 - 16 lat. Uczestnicy budują formy użytkowe metodą wałeczkowo-paseczkową, rozrzeźbiają je i zdobią.  Wykonują kafle ceramiczne oraz płaskorzeźby na podstawie własnych projektów oraz inspiracji z historii sztuki. Uczą się technik rzeźbiarskich oraz wykonywania ceramicznych  form rzeźbiarskich według własnych pomysłów i aranżacji.  Prace są wypalane, zdobione tradycyjnymi metodami, szkliwione.


Anna Mackiewicz-Chojnacka

kontakt: a.mackiewicz-chojnacka@mdk5.pl

Ceramika Ceramika Reviewed by MDK5 on września 05, 2019 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.