XX Fordoński Jesienny Turniej Szachowy za nami...

Turniej zgromadził na starcie grupę 29 młodych adeptów „królewskiej gry”. Zawody były adresowane dla dzieci do lat 12 – tu. Zdecydowanie większość stanowili juniorzy i juniorki trenujący na co dzień w sekcjach szachowych MDK-ów. Grano na dystansie 7 rund po 15 minut do namysłu dla zawodnika.
Zwyciężył Mariusz Matczyński (MDK 5) z dorobkiem 6 punktów. Na drugim miejscu uplasował się Szymon Podlewski (MDK 2) przed Miłoszem Murawskim (MDK 5) – obaj po 5,5 punkta.
Dalsze nagrodzone miejsca zajęli:
4. Roksana Bromirska (MDK 2)
5. Anna Łosińska (MDK 5)
6. Piotr Wnuk (MDK 2)
7. Gracjan Bromirski (MDK 2)
8. Marcel Kutowski (MDK 2)
Najlepszą zawodniczką turnieju została Roksana Bromirska, a kategorię do lat 10 wygrał Szymon Podlewski.
Organizatorem turnieju był Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 w Bydgoszczy.
Honorowy Patronat objął poseł na Sejm RP Łukasz Schreiber (były Mistrz Polski Juniorów w szachach do lat 10 :))
Swój udział w organizacji zawodów miała  również Rada Rodziców przy MDK 5 oraz sekcja szachowa UKS MDK 5.
Turniej sędziowali Andrzej Karpiński i Mariusz Mazalon.
Patronat prasowy: Tygodnik Bydgoski, Express Bydgoski

XX Fordoński Jesienny Turniej Szachowy za nami... XX Fordoński Jesienny Turniej Szachowy za nami... Reviewed by MDK5 on listopada 26, 2017 Rating: 5